Термостатичні комплекти: термоголовка, термостатичний клапан, запірний клапан

Термостатичні комплекти – це радіаторна арматура, яка складається з трьох елементів: термостатичного клапана, запірного клапана і термоголовки. Їх використовують для підключення радіаторів різного типу, окрім радіаторів з нижнім підключенням. Комплекти автоматично керують температурою в приміщенні, що підвищує економність системи та не завдає зайвих клопотів користувачу.

Комплекти для підключення радіатора

Для швидкої і надійної установки радіаторів з можливістю використання комплектуючих від одного виробника найкраще застосовувати готові набори для підключення радіаторів. Такі комплекти зручні однаковою якістю і наявністю всіх необхідних деталей. Використання комплектів допомагає домогтися кращої збалансованості підключень і позбавляє від тривалого пошуку всіх необхідних комплектуючих «вроздріб».

Що входить в термостатичний радіаторний комплект?

Термостатичні комплекти повністю забезпечують деталями для установки і запуску роботи радіаторної батареї. Комплектація практично всіх наборів стандартна, єдина відмінність комплектів – це типи підключення. Існують такі типові комплекти:

 • кутовий радіаторний комплект;
 • прямий радіаторний комплект;
 • комплект потрійного підключення (кутовий / прямий);
 • комплект нижнього підключення.

Стандартна комплектація наборів для підключення радіатора:

 1. Термоголовка для радіаторних батарей.
  Використовують для регулювання температурного режиму теплоносія в батареях, а також для контролю його обсягу. Виконує роль індивідуального термостата. Встановлюють на вхідний контур.
 2. Терморегулюючий вентиль.
  Цю арматуру використовують для закриття або відкриття шляху робочого середовища в радіатор. Допомагає контролювати обсяги теплоносія, а також ізолювати вузол, якщо немає необхідності в його роботі.
 3. Нижній запірний клапан.
  Використовують в якості запірного механізму, дозволяє закільцювати рух теплоносія в радіаторі.
 4. Подвійний запірний клапан.
  Його наявність характерна для комплектів нижнього підключення радіаторів. Виконує функції запірної арматури, закриваючи виходи радіатора і перериваючи подальшу циркуляцію теплоносія.

Всю арматуру для радіаторів виготовляють з латуні бронзової або хромованої обробки. Також для деталей використовують полімерні ущільнювачі і пластик, з якого виготовлений корпус термоголовки.

Вибір і покупка радіаторних комплектів цілком і повністю залежать від індивідуальних особливостей побудови опалювальної системи і монтажу радіаторів опалення. Оскільки дуже ймовірно, що саме для Вашої системи буде необхідно більше комплектів для кутового підключення і менше для прямого, а можливо і навпаки. В такому випадку питання вибору і покупки краще узгоджувати з професійними майстрами, які займаються організацією Вашого теплопостачання.
×