Циркуляційний насос – серце сучасної опалювальної системи

Циркуляційний насос – це серце кожної сучасної енергозберігаючої системи опалення. Його призначення – примусова циркуляція рідини по замкнутому трубопроводу (контуру). При цьому не має значення, яка висота верхньої точки в стояку, оскільки він сприяє рециркуляції (руху води в зворотний бік до опалювального агрегату). Це дозволяє ефективно використовувати навіть малопотужні насоси для контурів значних розмірів.

Циркуляційний насос: загальні відомості і класифікація

Циркуляційний насос підрозділяється на дві категорії, які відрізняються один від одного пристроєм і принципом роботи:

Циркуляційний насос
  • з ротором «сухого» типу
  • з ротором «мокрого» типу

Особливість насосів з «мокрим» ротором полягає в тому, що його робоче колесо, що перекачує воду, постійно контактує з робочою рідиною. У даній концепції статор відділений від ротора склянкою-гільзою (зазвичай з нержавіючої сталі). Вал, на якому встановлений ротор, може бути керамічним або з нержавійки в залежності від моделі та виробника. Рідина, що перекачує насос, одночасно є і мастильним матеріалом, який зменшує силу тертя між деталями. Такі насоси циркуляційні для опалення володіють ККД більше 50%.

Наступна група циркуляційних насосів для систем опалення оснащена так званою системою «сухого» ротора. Своєю назвою ця група зобов’язана тому, що деталі їх двигунів не контактують з рідиною, що перекачується. Їх єдиний недолік – ущільнювач вимагає досить частої заміни.

«Сухий» або «мокрий»?

Причина для того, щоб купити насос циркуляційний – підвищення тепловіддачі опалювальної системи. Розрахунок простий: чим швидше дійде енергоносій від котла до радіатора, тим менше він охолоне. А це означає, що Ви отримаєте більше тепла при тих же витратах. Але як було сказано вище, циркуляційні насоси для систем опалення бувають двох видів: з «мокрим» і «сухим» ротором, давайте розберемося, який з двох вибрати?

Першим ми розглянемо насоси з ротором «мокрого» типу, до їх позитивних якостей можна віднести наступне:

  • Сам пристрій працює тихо, так як його електродвигун не потребує примусового повітряного охолодження (має постійний контакт з водою)
  • Усередині насоса мінімум деталей, що зводить необхідність техобслуговування до мінімуму
  • Єдиний, але істотний недолік цих насосів – вони дуже вимогливі до чистоти енергоносія. Чим більше буде сміття в рідині, тим швидше пристрій вийде з ладу

Наступна категорія насосів має «сухий» пристрій ротора. І у такій концепції також є ряд переваг:

  • ККД значно вище, ніж у «мокрих» аналогів
  • Невибагливі до якості енергоносія
  • Дешеві запчастини, простий ремонт

Але і у них є свої недоліки, як наприклад, настирливе дзижчання крильчатки примусового охолодження або необхідність періодичної заміни кілець ущільнювачів.

Інтернет-магазин «Флюгер Пласт» допоможе Вам вибирати циркуляційний насос для опалення. Не забувайте про те, що економія обов’язково повинна бути розумною! Саме тому, наші фахівці допоможуть підібрати насос для будь якого гаманця.

Короткий опис сторінки
Системи опалення та водопостачання
Оцінка покупців
5 based on 1 votes
Тип послуги
Системи опалення та водопостачання
Бренд
Флюгер Пласт,
Вул. Героїв УПА 73А,Львів,Львівська область-79000,
Telephone No.(096)-409-0265
Зона
Львів
Опис
Циркуляційний насос за найнижчою ціною у Львові ❯ Дізнатись більше за ☎ (096)409-0265 ❯ Перевірена якість ❯ Гарантія ❯ доставка в будь який куточок України❯ система знижок та акції ❯ перевірені бренди і виробники❯×