9/9

12 ключових порад при виборі якісного котла

08/18/2021
Адміністратор

12 ключових порад при виборі якісного котла

Купити котел: як вибрати твердопаливний котел. Поради фахівця

Сучасний ринок опалювальних систем пропонує величезну кількість найрізноманітніших котлів як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Але як зробити правильний вибір, купити котел який підійде під потреби і не допустити серйозної помилки? Як вибрати котел, щоб не прорахуватися з його вартістю?

 

Деякі вважають за краще довірити вибір котла фахівцям, які виконують розрахунки і монтаж опалювальної системи. Вони знають, на що потрібно звернути увагу при виборі самого котла, а також його аксесуарів, додаткових елементів і комплектуючих. Але у виборі економного і продуктивного котла можна цілком самостійно розібратися та орієнтуватися.

 Основними системами забезпечення життєдіяльності будинку є:

  • Водопровід;
  • Електрика;
  • Каналізація.
  • Опалення.

 

Причому саме останній пункт впливає на комфорт і затишок в домі, а також на кількість витрачених коштів в опалювальний сезон на його утримання.

 

Вибір котла:

1)Щоб вибрати якісний і практичний опалювальний котел, важливо розбиратися в їх різновидах. Основні категорії котлів це: підлогові і навісні. Власник будинку вибираючи для себе котел повинен чітко визначитися з місцем його монтажу.

 

Найбільш оптимальний вибір навісного котла – це його установка в будинку з невеликою площею. Причому навісні варіанти котлів компактні та зручні. Загальна вага такого котла – понад 50 кг, а габарити найчастіше не перевищують 850 мм. Навісний котел не займає багато місця, що особливо важливо і зручно для кухонних приміщень, де найчастіше маленька площа і та обмежена кількість місця.

 

2) Потужність котла зазвичай коливається в межах до 35 кВт, але цього цілком достатньо, щоб опалити будинок, площа якого становить до 320 м. Якщо площа будинку більша, то можна встановити 2 паралельних котла. Навісні котли зазвичай працюють на природному газі, але при необхідності їх можна перебудувати і на скраплений газ.

 

Перш ніж купити котел, проаналізуйте їх види за способом нагріву.

За способом нагріву води, навісні котли діляться на:

-Одноконтурні;

-Двоконтурні проточні;

-Двоконтурні, в який вбудований бойлер.

 

3) У одноконтурних котлах вода подається в окремий бойлер і нагрівається гарячою водою, яка надходить від приладу до встановленої температури. Автоматика, встановлена для управління котлом, налаштована таким чином, що котел працює виключно для нагріву води в бойлері, відключаючи при цьому систему опалення. Оскільки процес нагріву води досить швидкий, вода в системі опалення просто не встигає охолонути. Так що ефективність такого котла задовольняє багатьох споживачів.

 

4) Вибір котла – це справа серйозна. Що стосується проточного котла, то тут дещо інша система нагрівання. Вода в ньому проходить через спеціальний теплообмінник, який її нагріває. Чим менша кількість води проходить через теплообмінник, тим швидше і максимально вона нагрівається. Наприклад, двоконтурний котел може нагріти до 15-20 літрів води за хвилину. Нагрівання води – тобто підігрів води вище 30 градусів. Один з недоліків котлів такого типу це їх низька продуктивність. Якщо ним користуються двоє або більше споживачів, то слід встановити додатковий бойлер оскільки гарячої води буде не достатньо для всіх .

 

5)Двоконтурний котел, в якому бойлер вбудований прямо в агрегат і має обмежений обсяг. Найчастіше такий обсяг не перевищує 60 літрів. У літню пору, навісний котел можна активно використовувати для нагріву гарячої води, відключивши при цьому систему опалення.

 

6) Зверніть увагу, що сучасні виробники навісних котлів забезпечують їх різними системами безпеки:

 

  • Захист від надходження газу без палаючого полум’я;
  • Захист від перегріву;
  • Захист від відключення електроживлення;
  • Захист від порушень режиму виведення чадного газу і диму.

 

Під час монтажу такого типу котлів необхідно підключити силовий електрокабель, електроживлення, трубопроводи опалювальних систем і водопостачання. Велика частина навісних котлів, в разі відключення електроенергії, має функцію самостійного запуску. 

 

7) Проте, застерігаємо Вас! 

У навісних моделях котлів трапляються поломки. Оскільки теплообмінники в таких котлах виконані зі сталі або міді, їх довговічність набагато менше, ніж у їх аналогів з чавуну. А якщо будинок або квартира, в якій буде встановлено котел, розташована в районі, де часто відключають електроенергію, то цілком можливі проблеми з електрикою, тому покупка стабілізатора – необхідна.

 

Погана якість водопровідної води – це ще один фактор, що впливає на ефективність роботи котла. Через неї може вийти з ладу проточний теплообмінник гарячого водопостачання. Це відбувається в результаті його засмічення мінеральними речовинами, які розчинені у воді. Для того, щоб уникнути подібної поломки, рекомендується встановити спеціальні очисні фільтри.

 

Незважаючи на такі недоліки, навісні котли відрізняються компактними розмірами, невеликою вартістю, ефективною роботою при зниженому тиску газу. Економія при покупці такого котла очевидна.

 

8) Популярними також є стаціонарні котли. Це найбільш поширений вид паливних котлів. Їх потужність складає від 4 кВт до декількох сотень кВт. Ці котли здатні працювати на будь–якому виді палива. Найпопулярніші котли – це ті, які працюють на природному газі. Оскільки це найпоширеніший енергоносій, то популярність таких котлів постійно зростає.

 

Вибір котла, це не така очевидна річ, як Вам здається. Стаціонарні котли також розрізняються за матеріалами, з яких виготовлені теплообмінники. Серед найпоширеніших:

-чавун;

-сталь;

-мідь.

 

Найбільш важлива деталь практично в кожному газовому котлі – це пальник. Саме від неї залежить економічність і ефективна робота котла. Найчастіше, пальники діляться на 2 типу:

–Вентиляторні або надувні;

-Атмосферного типу. 

Вибір котла з певним типом пальника буде залежати від потреб окремого споживача.

 

9) Рідкопаливні котли призначені в основному для роботи на дизельному паливі. За принципом своєї роботи, такі котли не відрізняються від газових і можуть мати потужність від 10 до кількох тисяч кВт. Вони бувають тільки підлоговими, мають не дуже високу вартість і мають повний комплект необхідного для роботи обладнання. 

 

Перед тим, як купити котел, слід знати що серед недоліків цього виду котлів зазвичай виділяють занадто великий рівень шуму пальники, повну електрозалежність і підігрів паливопроводу, в разі занадто великого зниження температури.

 

10) Вибір котла: можливо саме Вам слід купити твердопаливний котел? Ці котли встановлюють в тих квартирах або будинках, де немає можливості використовувати інші енергоносії або вони мають дуже велику вартість. Основний мінус такого котла – неможливість підтримувати в приміщенні постійну температуру, з огляду на те, що необхідно постійно обслуговувати котел. Підкидаючи в нього паливо і видаляючи золу. Хоча сучасні виробники вже розробили твердопаливні котли з автоматичною системою регулювання температури і процесу горіння, а також мінімальними відходами золи.

 

11) Існують також комбіновані котли, які працюють на 2 або 3 видах палива. Такі котли відрізняються тим, що при згорянні одного виду палива, вони здатні відразу ж перемкнутися на інший, підтримуючи оптимальну і необхідну температуру в приміщенні.

 

12) Ще один різновид котлів, який вже завоювала популярність на ринку – це двокамерні котли. Вони містять роздільні камери для згоряння різних видів палива і мають потужність від 4 до 15 кВт. Деякі, особливо дорогі моделі, мають теплову потужність до 3000 кВт, якої цілком вистачить, щоб обігріти будинок, площа якого становить до 30 тис. кв.м. Коштують такі котли не дешево, тому їх купівля повинна бути обумовлена вагомими і серйозними причинами.

 

Вибір котла, який буде дійсно практичним та ефективний – це серйозна і продумана справа. Хоча іноді можна розгубитися, розглядаючи різні варіанти і різновиди котлів, але найкраще, спокійно і врівноважено обміркувати свої можливості і потреби, а потім, виходячи з цього, зупиняти свій вибір на чому–небудь.

 

Головне, що потрібно врахувати – площа, варіанти розміщення котла, дійсну потребу в гарячій воді, а також доступний вид палива. З таким підходом, вибір котла буде успішним і правильним.

Щоб вибір котла дійсно був вдалий – відвідайте наш магазин “Флюгер Пласт” у Львові, або перейдіть на сторінку “Котли”

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук