Вентиляція приміщення

Вентиляція приміщення

Вентиляція приміщення

Ні для кого не секрет, що сьогодні екологія в великій кількості міст в дуже поганому стані. Однак коли людина знаходиться на вулиці, то вона цього практично не відчуває, якщо поблизу немає заводів або інших джерел забруднення. Вентиляція приміщень просто ж необхідна для підтримки необхідного стану повітря всередині.

На відкритій місцевості повітря має необхідний рівень вологості, кисню, що дозволяє відчувати себе добре. Більш того, невеликий вітер ще сильніше посилює природне відчуття. Саме в такому середовищі людина відчуває себе комфортно, а регуляція тепла відбувається в нормальному режимі, обдув тіла – це обов’язкова умова, яка закладена природою і до якого людське тіло пристосувалось тисячоліттями.

ВЕНТИЛЯЦІЯ ПРИМІЩЕННЯ. Чому це так важливо?

Коли ж людина перебуває в приміщенні, а необхідна правильна вентиляція відсутня, її самопочуття буде поганим. Тому дуже часто існує проблема поганого сну, швидкої втоми і млявості у людей, які постійно перебувають в закритому приміщенні. Тому вентиляція приміщення – необхідна, та на неї покладається ряд завдань.

ФУНКЦІЇ ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ СИСТЕМ

Отже, основна функція таких конструкцій полягає в тому, щоб забезпечувати нормальний процес повітрообміну. Кондиціонування і вентиляція приміщень дозволяє не тільки подавати повітря із зовні, але і видаляти вже відпрацьоване, тобто створювати циркуляцію. Вентилювання включає в себе два процеси – приплив і витяжку повітря.

Наступна функція вентиляції полягає в тому, щоб підготувати повітря, яке надходить всередину приміщення, створювати необхідні для повноцінної життєдіяльності умови. Для цього потрібно відфільтрувати, нагріти або зволожити повітря. Кондиціювання передбачає зниження температури повітря, проте, кондиціонер – це і є той пристрій, що автоматично запускає і охолоджує повітря.

ВИМОГИ ДО КОНСТРУКЦІЙ ВЕНТИЛЯЦІЇ ПРИМІЩЕННЯ

Вентиляція приміщень вкрай важлива, а тому до неї існують певні вимоги. Дуже важливо при облаштуванні конструкцій вентиляції подбати про питання шумоізоляції, тобто захистити внутрішнє приміщення від звуків обладнання. Для того, щоб позбутися проблеми шуму, необхідно приділити увагу звукоізоляції вентиляції та використовувати глушники шуму. Використання якісних деталей дозволить забезпечити надійну і безшумну роботу всіх агрегатів.

Для переміщення і циркуляції повітря використовують повітророзподільні елементи, такі як дифузори та решітки. Їх необхідно встановлювати таким чином, щоб повітря рухався рівномірно по всьому приміщенню. Це дозволить уникнути ситуації утворення застійних зон, або ж зон з протягом, оскільки вони є небажаними.

Система вентиляції приміщень, яка побудована за таким принципом, буде забезпечувати комфортне перебування людини в будь-якому місці, причому вона не відчуватиме ні холод, ні спеку. Буде спостерігатися незначний і практично непомітний руху повітря. Якщо врахувати ці умови, то в такому приміщенні буде підтримано ідеальний мікроклімат з необхідними умовами для того, щоб людина могла перебувати, працювати чи відпочивати повноцінно і без шкоди для свого здоров’я.

ВИДИ ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ СИСТЕМ

Системи вентиляції виробничих приміщень бувають різних типів. Залежно від руху повітря, виділяють природну або механічну вентиляцію. Дуже часто оптимальним варіантів вважається поєднання цих двох видів в змішану вентиляцію. З огляду на ціль вентиляції, навіщо вона працює, виділяють припливний, витяжний або змішаний тип. Такий поділ існує, щоб відокремлювати ті системи, які призначені для постачання та для виведення повітря з вентильованого приміщення або ж для цих двох завдань одночасно.

Вентиляція може бути місцева або загальнообмінна, в залежності від зони впливу. Другий варіант найбільш поширений і суть його полягає в тому, що вологе, нагріте і непридатне повітря розбавляють чистим до тих пір, поки воно не досягне необхідних показників. Такий тип вентиляції використовується в разі, якщо в приміщенні, де відбувається виробництво, розподіляється в усіх зонах однаково. Така вентиляція дозволяє досягати постійних і допустимих параметрів мікроклімату рівномірно по всьому приміщенню.

Існують пристрої, які допомагають відокремлювати забруднене повітря і видаляти його. Така вентиляція виробничих приміщень називається місцева. Перевага цього типу в тому, що для її експлуатації та монтажу необхідно значно менше коштів.

ВЕНТИЛЯЦІЯ ПРИМІЩЕНЬ ДЛЯ ВИРОБНИЧОЇ МЕТИ

Вентиляція приміщень повинна забезпечити постійну чистоту повітря, а також його певні характеристики. Для того, щоб цього досягти, необхідно позбавлятися від непридатного і теплого повітря, та змінювати його свіжим і чистим.

У приміщеннях, що використовують для виробництва, використовують системи вентиляції різних видів, з огляду на інтенсивність і обсяги викидів шкідливих речовин. Для того, щоб всі системи працювали ефективно, проектування та встановлення вентиляційного обладнання повинне відповідати таким правилам:

  1. Повітря, що виводиться з приміщення, повинне бути рівним об’єму повітря, що надходить. Допускається незначне відхилення. Існують окремі випадки, коли обмін повітря організовується так, що обсяг припливу більше ніж обсяг відтоку, або навпаки. Також іноді використовують такий варіант, з метою створення високого тиску, більшого, ніж атмосферний.
  2. Розміщення всіх елементів конструкції повинно бути правильним, в залежності від потреб. Подача чистого повітря має бути максимальною в місцях незначних викидів, а де вони на високому рівні – там потрібно приділяти уваги їх витяжці. Причому важливо подавати повітря в безпосереднє місце роботи, а видаляти викиди з верхнього рівня.
  3. Вентиляція в приміщеннях для виробництва повинна запобігати виникненню стану перегріву або переохолодження у співробітників підприємств.
  4. Вентиляція повинна працювати тихо, відповідно до допустимих норм шуму.

РОЗРАХУНОК ВЕНТИЛЯЦІЇ ПРИМІЩЕННЯ

Розрахунок вентиляції приміщення на першому етапі вимагає правильного вибору обладнання, яке буде мати необхідні характеристики продуктивності щодо кількості повітря (кубометр / год).

Дуже важливим також прийнято вважати такий параметр, як кратність обміну повітря. Він характеризує кількість повних замін повітря протягом однієї години всередині будівлі. Для того щоб правильно визначити цей параметр, необхідно брати до уваги норми і правила будівництва. Кратність залежить від того, яка мета використання приміщення, що в ньому знаходиться, скільки людей і т.д. Розрахунок вентиляції виробничих приміщень по цьому показнику також передбачає врахування обладнання, а також особливостей його роботи і кількості тепла або вологи, яке воно виділяє. Для приміщень, призначених для проживання людей, кратність обміну повітря становить 1, а для промислових приміщень до 3.

Показники стислості формують значення продуктивності, яке може бути наступним:

від 100 до 800 м³ / год (квартира);
від 1000 до 2000 м³ / год (будинок);
від 1000-10000 м³ / год (офіс).

Також, необхідно правильно проектувати і встановити розподільники повітря. До них відносяться спеціальні розподільники повітря, повітроводи, повороти, перехідники тощо.

Забезпечення надійної і правильної вентиляції – це вкрай важлива і необхідна система в будь-якій будівлі.
×