Установка циркуляційного насоса

Установка циркуляційного насоса

Установка циркуляційного насоса

Ні для кого не секрет, що старі опалювальні системи гравітаційного типу, в яких теплоносій переміщається природно – в результаті нагрівання і наступного охолодження, мають тільки один вагомий плюс – це енергонезалежність. У всіх інших випадках гравітаційні системи значно програють опалювальним системам з примусовою циркуляцією, тобто, таким, в яких теплоносій приводиться в рух за допомогою циркуляційного насоса. Установка циркуляційного насоса позитивно позначається на ККД всієї системи, забезпечує рівномірний прогрів всіх приміщень, і навіть найвіддаленіших від котла, а також дозволяє збільшувати або змінювати існуючу систему без страху знизити її продуктивність.

Врізка циркуляційного насоса

Сучасні циркуляційні насоси для індивідуальних систем опалення невеликих приватних будинків і квартир, досить привабливий продукт – вони недорогі, безшумні, економні, відрізняються високою надійністю і довгим терміном служби.

Старі опалювальні системи з природною циркуляцією найчастіше монтувалися з розширювальним баком відкритого типу, таке рішення – ще один мінус, який необхідно усунути. Справа в тому що через розширювальний бак в теплоносій весь час потрапляє повітря, а це в свою чергу призводить до утворення іржі і накипу на стінках трубопроводу і вузлах системи, які контактують з теплоносієм – в результаті труби заростають, підвищується шорсткість внутрішніх стінок і гідравлічний опір трубопроводу зростає, а це рівноцінно падінню ефективності всієї системи.

В результаті, розширювальний бак необхідно замінити на аналогічний, але закритого типу. До речі установку його не обов’язково виконувати в найвищій точці системи, його можна встановити на будь-якому зручному відрізку трубопроводу, бажано поруч з котлом. Необхідно пам’ятати, що одночасно з установкою закритого розширювального бака обов’язково слід встановлювати запобіжний клапан – для скидання надлишкового тиску, яке виникає в разі аварійного розширення теплоносія, в результаті перегріву. Установка циркуляційного насоса слід здійснити поруч з розширювальним баком.

Установка циркуляційного насоса в систему з твердопаливним котлом

Якщо опалювальним агрегатом у Вашій системі виступає твердопаливний котел – встановлювати циркуляційний насос необхідно на зворотній стороні – для уникнення впливу високих температур, які присутні на лінії подачі. Важливо розуміти, що розширювальний бак і запобіжний клапан ні в якому разі не монтуються на байпас – вони в будь-яких режимах повинні брати участь в роботі системи.

Попередні процедури

Перед установкою вище перерахованого обладнання, систему опалення бажано промити. Досить звичайної промивки, для цього розріз трубопроводу, в який Ви зібралися монтувати насос, можна підключити до звичайного водопроводу і під повним напором промити систему протягом приблизно 20 хвилин.

Установка циркуляційного насоса: переваги

Примусова циркуляція теплоносія в системі автономного опалення дає ряд переваг в порівнянні з гравітаційною (природною). Не потрібні громіздкі прокладки труб великого діаметра, дотримання ухилів. Системи з циркуляційними насосами добре піддаються автоматизації, поділу на керовані контури.

Сучасні газові та електричні котли невеликої потужності в більшості вже йдуть з вбудованим циркуляційним насосом. Але якщо ви придбали котел без насоса, бажаєте переробити вашу гравітаційну систему в примусову, додаєте в існуючу систему контур опалення, теплої підлоги або модернізуєте її, потрібна установка циркуляційного насоса своїми руками або із залученням спеціаліста. Далі ми розглянемо на що слід звернути увагу при монтажі циркуляційного насоса.

Для твердопаливного котла монтаж циркуляційного насоса краще виконувати на зворотній стороні. На відміну від газового, наприклад, твердопаливний котел неможливо зупинити миттєво. В аварійній ситуації (не спрацював регулятор тяги, вентилятор, димосос) піде перегрів котла, теплоносій може закипіти і насос на подачі заклинить. Це призведе до того, що теплоносій перестане циркулювати, закипить і надія тільки на запобіжний клапан. Якщо насос стоїть на зворотній стороні, перегрітий теплоносій йому не страшний, він продовжить подавати воду в котел, охолоджувати його. Ризик виникнення аварії в такому випадку набагато менше.

Положення вала і клемної коробки

Циркуляційний насос можна встановлюватися в будь-якому положенні, але вал насоса завжди повинен бути розміщений горизонтально. На малюнку нижче можна подивитися допустимі положення циркуляційного насоса.

Вал циркуляційного насоса обов’язково повинен бути встановлений горизонтально, інакше у воді буде перебувати лише його частина, тобто насос втратить близько 30% продуктивності, а в гіршому випадку він вийде з ладу. Це оберігає від замикання в разі конденсації вологи на насосі або випадкового попадання води.

Напрямок потоку теплоносія повинен співпадати з напрямом стрілки на корпусі приладу.

Поділ контурів

Установка циркуляційного насоса виконується між контурами, але не всередині. Якщо це котельний насос, то він ставиться відразу за / перед котлом, до установки опалювальних приладів. Циркуляційний насос на систему водяної теплої підлоги ставиться перед балкою колектора. Якщо в будинку є зонування, то насос може встановлюватися на кожному виведенні колектора. Основний принцип – циркуляційний насос не повинен розділяти контур, так як це порушує балансування.

Установка циркуляційного насоса

Обв’язка циркуляційного насоса

Установка циркуляційного насоса на трубі здійснюють за допомогою накидних гайок. Вони можу йти в комплекті або їх можна придбати окремо. Прилад не повинен піддаватися дії зайвих напружень при затягуванні гайок.
Також, рекомендуємо встановити сітчастий фільтр, який запобігатиме потраплянню бруду, що продовжує термін служби опалювального обладнання.
До і після циркуляційного насоса необхідно встановити кульові крани. Вони дозволяють виконати обслуговування без зливу теплоносія з системи.
×