Системи опалення приватного будинку

Системи опалення приватного будинку, які існують на сьогоднішній момент, в основному пов’язані з використанням природного газу, твердого палива (дрова або вугілля) та рідше електроенергії. Підігрів води в таких системах водяного опалення, (крім електричних) відбувається за рахунок спалення енергоносіїв. При цьому в навколишнє середовище здійснюється викид двоокису вуглецю та інших продуктів горіння. Проте, є одна властивість, спільна для всіх подібних систем опалення – це їх неекономічність та енергозалежність.

Системи опалення приватного будинку

Ефективність системи опалення електричними котлами

Електричні котли є найменш економічними для застосування в опаленні. Наприклад, втрата потужності опалювальних котлів з ТЕНОМ за 4-5 років може скласти близько 50%. Тобто, такий котел з кожним опалювальним сезоном буде споживати все більше електроенергії для обігріву тієї ж площі.

Якщо розглянути ефективність газових котлів, які найчастіше застосовуються в системах опалення, то ККД таких котлів рідко перевищує 90%. І це ще дуже хороший показник. До витрат газу на опалення потрібно додати і витрати газу на підігрів гарячої води для ванни та кухні (в двоконтурних котлах). Як відомо, внаслідок скорочення природних запасів, вартість природного газу постійно зростає, а тенденції до зниження цін прогнозовано не варто очікувати.

 

Переваги системи опалення тепловим насосом

У той же час опалення тепловим насосом має набагато більше переваг.

По-перше, джерелом теплової енергії є оточуюче середовище. І це тепло – абсолютно безкоштовне і цілодобове. Із джерел енергії, що поставляються, тепловий насос використовує тільки електроенергію. До того ж, будь-який тепловий насос має ККД значно більше 100%. Тобто кількість теплової енергії, яку виробляє тепловий насос для опалення, в рази перевищує витрачену. При цьому тепловий насос також забезпечує підігрів гарячої води для ванни та кухні.

Якщо порівнювати витрати на опалення приватного будинку з використанням газових котлів та теплових насосів, то переваги теплових насосів будуть помітні відразу. А якщо говорити про перспективу, то тепловим насосам взагалі немає рівних. Найбільш ефективним являється використання теплового насоса в системах опалення приватних будинків з великою площею.

Короткий опис сторінки
Системи опалення приватного будинку
Назва
Системи опалення приватного будинку
Опис
Системи опалення приватного будинку * Ефективність опалення котлами * Опалення тепловим насосом * Переваги теплового насоса *
Автор
Редактор
Флюгер Пласт×