Системи опалення будинку

Системи опалення будинку;

Чому варто обрати якісне опалення будинку?

Опалення є одним з головних атрибутів комфорту і затишку в оселі. Від виду опалення залежить на скільки зручним і спокійним буде ваше життя і життя ваших рідних в будинку в холодну пору року. Основною функцією опалення є компенсація всіх теплових витрат приміщення для підтримання оптимальної температури у ньому. При виборі тої чи іншої системи опалення потрібно взяти до уваги безліч нюансів, таких як: вартість обладнання та експлуатації, ціна на монтаж системи, забезпечення палива для системи, а також різні позитивні та негативні відмінності.

Як працює система опалення будинку?

Основним принципом роботи кожної системи опалення є нагрівання теплоносія джерелом енергії. Теплоносій в свою чергу через складові цієї системи доставляє різними способами тепло в приміщення і безпосередньо тим хто знаходиться в ньому.

До джерел енергії відносять :

  • рідке/тверде паливо;
  • електроенергія;
  • теплова енергія Сонця;
  • тепло Землі.

Системи опалення бувають з одним теплоносієм або ж з двома ( основний і проміжний).

Як поділяються системи опалення будинку?

При достатньо великому різноманітті опалювальних приладів та пристроїв опалення, існує лише три основних типи опалювальних систем. Вони поділяються за видом теплоносія, який застосовується для нагрівання приміщень. А є й такі системи, в яких цей теплоносій і зовсім відсутній. За цією ознакою розрізняють такі типи систем опалення:

Електричні системи опалення

Принцип роботи електричних систем опалення базується на перетворенні електроенергії на теплову енергію. До електричних систем опалення належать: інфрачервоні обігрівачі, електричні теплі підлоги та електроконвектори.

Інфрачервоні панелі :

Інфрачервоні обігрівачі передають тепло в приміщення завдяки інфрачервоному випромінюванню. Навколишні поверхні і предмети поглинають це тепло і віддають його в повітря.

Електричні теплі підлоги:

Сучасна система, яка обігріває приміщення за рахунок подачі тепла в підлогове покриття. Обігрів підлоги часто використовують як основний спосіб опалення, але ми рекомендуємо розглядати його як додатковий. Принцип роботи електричних підлог досить простий: кабель нагрівається внаслідок подачі до нього струму,тепло передається в підлогове покриття і обігріває приміщення.

Електроконвектори:

Електроконвектори можна використовувати як основну систему опалення, так і додаткову ( разом з центральним опаленням). Ці пристрої є достатньо ефективними і простими в управлінні. Однак для їхнього функціонування потрібне безперебійне постійне підключення до мережі. В основу роботи приладу покладено принцип природної циркуляції повітря: холодне повітря з приміщення потрапляє в електроконвектор, де нагрівається і в збільшеному обсязі повертається в приміщення.

Повітряні системи опалення

Повітря є головним теплоносієм в даній системі опалення. Вагомим плюсом цієї системи є відсутність радіаторів, пічок та інших масивних установок.
Повітряне опалення будинку поділяється на:

  • Прямоточне або гравітаційне – полягає в природному русі повітря внаслідок різниці температур;
  • Рециркуляційне – наявність електричного вентилятора, який рівномірно передає повітря по повітропроводу.

Основним елементом цих систем є теплогенератори, які бувають мобільними і стаціонарними.

Водяне опалення будинку

Досить актуальний на сьогодні тип опалення, який працює за принципом замкнутої системи.
Основні елементи такої установки:

  • котел;
  • батареї;
  • трубопровід.

Нагріта котлом вода потрапляє до радіаторів за допомогою трубопроводів, передає тепло повітрю і вже охолоджена повертається назад.
×