Система очистки води

Система очистки води

Система очистки води

Встановлено, що людський організм складається на 70% з води. Вона досить легко йде з організму – при диханні, обміні речовин. Тому надзвичайно важливо поповнювати свій водний баланс якісною, чистою рідиною, для чого необхідна система очистки води. Адже, до всього вищесказаного слід додати, що 90% всіх захворювань людина саме «випиває».

Відповідно до статистичних даних Міжнародної організації охорони здоров’я, більше 80% населення Землі заразилися тими чи іншими хворобами внаслідок вживання неякісної води.

Система очистки води – сьогодні необхідність

Система очистки води сьогодні користуєть великим попитом. Якість води з традиційного комунального водопроводу залишає бажати кращого. Всі, хто піклується про своє здоров’я і про здоров’я близьких, встановлюють фільтри для питної води.

Фільтр для питної води на варті здоров’я

Звичайно, можна просто купувати бутильовану воду, але набагато зручніше і практичніше – cистема очистки води. Сучасні технології, які використовуються в системах очищення, гарантують отримання дійсно якісної води, придатної для вживання. Фільтри для питної води – це:

 • молодість;
 • здоров’я;
 • довголіття.

Очищення питної води – непросте завдання. Через крайню забрудненість води в Україні та відсутності сучасних систем її очищення – доводиться очищати воду від цілого спектру різнопланових забруднень. До них відносяться в першу чергу – великі механічні забруднення, потім хлор і органіка, потім солі жорсткості, залізо і марганець і т.д. Система очистки води буває різною, як за принципом дії, так і за габаритами і вартістю. До найбільш ефективним з питних очищувачів відносяться наступні:

 • проточний фільтр;
 • мембранний фільтр;
 • фільтр зворотного осмосу.

Кожен з представлених видів фільтрів має свої переваги і недоліки, проте безсумнівно зворотний осмос дозволяє зробити найбільш тонку очистку води. Сьогодні в світі зворотний осмос – найпопулярніша система очистки води. Перевага проточних і мембранних фільтрів в їх високій продуктивності і менших габаритах. Фільтри для води можуть мати різну комплектацію, габарити, продуктивність, ефективність очищення води від тих чи інших домішок. Наприклад, фільтр для очищення питної води за технологією зворотного осмосу дозволяє видаляти з води бактерії, мікроби і навіть солі (включаючи солі жорсткості), що проточному і мембранному фільтру не під силу.

Купити фільтр для питної води – важливий крок на шляху підтримки здоров’я Вашої сім’ї. Крім того, як відомо, корисно пити багато води, але як же пити воду з-під крана або кип’ячену – вона адже непридатна для нашого організму. Не дайте воді поганої якості стати на шляху до досягнення мети – здорового способу життя. Поки існує система очистки води – з питною водою проблем не виникне.

Фільтри для очищення води зі свердловини

До систем фільтрації свердловинної води пред’являють багато вимог – естетичних, екологічних, технічних. Як правильно підібрати і купити фільтри для очищення води зі свердловини в заміському будинку або котеджі?
Можливо, вам і не знадобиться фільтр найвищої очистки, дорогий і досить вимогливий до монтажу. А можливо, і навпаки.
Чому система очистки води сьогодні така популярна? Існує декілька головних причин. Це, зокрема, зростаюча турбота людей про своє здоров’я, занепокоєння з приводу якості питної води.

Фільтри для свердловин поділяють на кілька категорій:

пом’якшувачі води методом іонного обміну – сприяють істотному пом’якшенню води зі свердловини або колодязя;
механічні фільтри для очищення води від зважених часток (пісок, глина, мул та інші механічні домішки);
фільтри для видалення заліза, марганцю, сірководню;
системи комплексного очищення води від цілого ряду домішок.

На Україні багато територій (наприклад, Київський регіон), де вода зі свердловини має підвищений вміст заліза і солей жорсткості.
Система очистки води для свердловини: пом’якшує воду, видаляє марганець, залізо, навіть аміак. Вибір фільтра повинен бути узгоджений з фахівцем: тільки грамотно підібрана система очистки води дасть якісну воду.

Як вибрати фільтр для свердловини?

Для того, щоб правильно підібрати систему очищення води, насамперед, необхідно провести хімічний аналізу складу води (якщо є необхідність і мікробіологічний аналіз води), який покаже необхідні показники:

 • загальну жорсткість;
 • вміст заліза;
 • концентрації марганцю;
 • сухий залишок;
 • окислюваність;
 • наявності запаху, механічних домішок, присмаку, кольору.

Попереднє водоочищення для свердловини передбачає установку механічних фільтрів для затримки механічних частинок (до 1 мкм), видалення піску або глини. Механічне очищення води зі свердловини від заліза здійснюється «на вході» (будинки, котеджі, квартири) або системи водопідготовки (промислова будівля).

Якщо вода червонувато-бурого кольору, з присмаком металу, потрібен фільтр знезалізнення, який окислює і осаджує залізо гранулами сорбенту. Часто необхідний і пом’якшувач на основі катіонно-обмінної смоли. Він дозволить уникнути залишків вапна на посуді, утворення нальоту на сантехніці. Слід встановити і фільтр вугільний (з активованого вугілля), він зменшить залишковий хлор, усуне запахи і присмаки.

Система очистки води з фільтром знезалізнення

Процес очищення регулюється лабораторними аналізами, які підтверджують і визначають наявність заліза у воді, його валентність, колоїдність. Після очищення змінюється фізико-хімічний склад води: зникають «мутність», «іржавий колір».
Зернистий фільтр пропускає воду, перетворюючи двовалентне залізо в нерозчинне з’єднання, затримуючи його зворотним ( «знизу-вгору») струмом води. Після промивання йде ущільнюючий протилежний ток «зверху-вниз». У таких фільтрів низька вартість, висока продуктивність, швидка регенерація. Витрата на регенерацію води – близько 10% від обсягу очищеної води.

Комплексні системи водопідготовки

Комплексні системи водопідготовки фільтрують залізо, марганець, покращують жорсткість, органіку. Мають три підсистеми:

 • фільтр знезалізненння на сорбенті, що нейтралізує органічні сполуки, метали, покращує колір;
 • пом’якшувач води зі свердловини;
 • видаляє органічні сполуки.

Комплексні системи багатофункціональні, мають високо активний каталітичний поглинач. Після фільтра двовалентне залізо окислюється до тривалентного (твердий стан, іржу), яке осідає на сорбенті, потім змивається в каналізацію. Разом з залізом видаляється сірководень, метан. Застосовують таку систему при невеликих перевищення ГДК.

На що треба звернути увагу?

Основні критерії вибору – аналіз води, споживаний обсяг, тиск при подачі води (не нижче 1.5 атм.), об’єм каналізації. Вибір системи очищення води зі свердловини повинен грунтуватись на цілях використання очищеної води, наприклад, промислове очищення (вторинна переробка), побутові потреби (харчове виробництво), надтонка очистка (електроніка, медицина, наука).
Також, важливо впевнитися в якості та сертифікації обладнання очистки води. Зараз на ринку очищення води є багато різних фірм, які надають різні по конфігурації і вартості системи фільтрації і водопідготовки свердловини води. Устаткування водоочищення повинно мати сертифікати якості та відповідності зазначеним характеристикам!
×