Що таке конвекторне опалення?

Проблема опалення власного будинку досить актуальна для жителів нашої країни. Адже під час зими без опалення в будинку, м’яко кажучи, буде некомфортно. Тому більшість господарів будинків та квартир намагаються створити максимально якісну опалювальну систему. У більшості випадків в якості основного джерела опалення використовується конвекторне опалення або як його прийнято називати – конвекторний обігрівач.

Конвектор має досить товсту трубу всередині, по якій переміщується нагріта вода. Ця труба покрита великою кількість пластин, які нагріваються за допомогою теплоносія, після чого поступово віддають тепло в приміщення. Протягом багатьох років конвекторне опалення вважалося не найвдалішим рішенням для обігріву приміщень. Найчастіше, в старих багатоповерхових будинках батареї які використовувались для такого типу опалення, були зовсім холодними або нагрівалися лише трохи. Саме в той час і стали популярні конвектори, в порівнянні з чавунними батареями вони набагато ефективніші. Сьогодні, принцип дії конвекторних обігрівачів дещо змінився. Давайте розглянемо це детальніше.

конвекторне опалення

Принцип роботи конвекторного опалення

Конвекторний обігрівач – це опалювальний елемент, обладнаний великою кількістю тонких металевих пластин, між якими вільно циркулює повітря. Під час роботи конвектора – повітря, що знаходиться між пластинами, нагрівається і піднімається вгору, поступаючись місцем новій порції холодного повітря. Така постійна циркуляція і забезпечує досить швидкий прогрів приміщення. Конвекторні батареї опалення складаються всього з двох основних компонентів: металевих пластин (трубок) і нагрівача, в якому циркулює нагрітий теплоносій.

Відповідно, у випадку виникнення несправності будь-якого елементу робота конвектора буде просто неможлива.

Найчастіше нагрівальний елемент конвектора виготовлений у формі змійовика. Існують також моделі, де в якості нагрівача використовується просто рівний відрізок труби. В основному, нагрівач виготовляється з міді або сталі, важлива умова – труба неодмінно повинна витримувати тиск в 25 атмосфер. В якості матеріалу для виготовлення ребер (пластин) конвектора використовують, в основному, низьковуглецеву сталь. При цьому розмір пластин багато в чому залежить від того, яка площа приміщення, що обігрівається і до якої температури повинно прогріватися в ньому повітря.

Також, чимале значення має і кількість встановлених пластин, та довжина самого конвектора. У деяких випадках для направлення потоку теплого повітря використовують спеціальні екрани, якими накривають частина конвектора.

Якщо ж Ви встановили модель з впресованими пластинами, то будьте готові до того, що незабаром будете спостерігати зниження ступеня прогріву пластини, відповідно – зниження температури нагрітого повітря у приміщенні.

  Існує класифікація конвекторів відповідно до принципу циркуляції повітря між пластинами:

 • Природна циркуляція
 • Примусова циркуляція – нагріте між пластинами повітря видувається в приміщення за допомогою вентилятора. В такому випадку прогрівання відбувається трохи швидше.

Класифікація конвекторів

  Звичайно ж, конвекторне опалення не зможе функціонувати, якщо не буде підключене до будь-якого джерела живлення. Сьогодні прийнято використовувати конвектори в опалювальних системах різного типу:

 • Конвектори водяного типу опалення – тобто, в трубу конвектора надходить сильно нагріта вода, від якої нагріваються пластини
 • Електричні конвектори – працюють від електромережі, їх можна встановлювати в будь-якому місці квартири або будинку і з легкістю переміщувати при необхідності

Найчастіше в житлових приміщеннях використовуються електричні конвектори і водяні конвекторні батареї опалення. Перший варіант досить простий в експлуатації, а його особливість полягає в тому, що такий тип конвектора не потребує монтажу.

  На жаль, цього не можна сказати про водяні конвектори, які бувають трьох типів:

 • Настінні
 • Підлогові
 • Вбудовані

Розглянемо детальніше переваги і недоліки кожного виду

Переваги і недоліки конвекторного опалення:

Розглянемо детальніше переваги і недоліки кожного виду.
Настінні радіатори опалення конвекторного типу зручні тим, що мають досить компактний розмір. Точніше, сам конвектор має досить велику площу, але при цьому досить тонкий – таким чином, встановлений в кімнаті, він ніяк не зменшує її корисного простору. Такі конвектори опалення монтуються на стіну. Виготовлені з міцного металу, та відрізняються особливою легкістю, що дозволяє при необхідності навіть підвішувати їх на стіну (зрозуміло, це проектується заздалегідь). Практично всі сучасні конвекторні системи опалення цього типу мають зручний регулятор контролю рівня нагріву.

На сучасному ринку представлено досить велику кількість моделей конвекторів. Економні конвектори опалення можуть мати патрубки підведення гарячого теплоносія не тільки з боку, але і знизу. Крім того, практично всі моделі мають невеликий клапан, який дозволяє власникові в разі необхідності випустити повітря з системи, не відключаючи при цьому конвектора.

Вбудовані конвектори опалення, технічні характеристики яких не відрізняються від попередніх, останнім часом стають все більш популярними. Це ідеальна альтернатива радіаторам опалення настінного або підлогового типу. Конвектор може підключатися до системи теплої підлоги і вбудовуватися безпосередньо в підлогу. Таким чином, процес опалення буде здійснюватися безперервно, але при цьому вам не буде заважати опалювальний елемент.

Таке обігрівальне опалення Ви можете купити в інтернет-магазині “Флюгер Пласт”.

Короткий опис сторінки
Що таке конвекторне опалення?
Назва
Що таке конвекторне опалення?
Опис
Що таке конвекторне опалення? ▶ Купити конвекторний обігрівач у Львові ▶ Швидка доставка по всій Україні ▶ Звертайтесь за 📞(096)409-0265 ▶ Висока якість ▶ Переваренні бренди ▶ Великий асортимент товару ▶
Автор
Редактор
Флюгер Пласт
Фото редактора×