Як встановити газовий котел?

Як встановити газовий котел?

Набридли постійні перебої з гарячим водопостачанням? Системи центрального опалення працюють не стабільно? Це не проблема! Газовий котел – це чудова альтернатива централізованій опалювальній системі.

Опалювальні котли на газу діляться на два типи: одноконтурні та двоконтурні (залежно від того, які цілі повинен виконувати прилад). Моделі з одним контуром призначені виключно для обігріву приміщення, а двоконтурні газові котли можуть одночасно виконувати функцію як опалювального приладу, так і джерела постійного гарячого водопостачання.

Як встановити газовий котел

Монтаж газового котла – це досить кропітка і трудомістка справа, в процесі якої важливо дотримуватися всіх норм і порядку виконання всіх процесів. Використання абсолютно будь-якого приладу на газу вимагає дотримання правил пожежної безпеки, газові котли – не виняток, тому приміщення, в якому встановлюється газовий котел повинно бути обладнане за всіма нормами пожежної безпеки, а порядок монтажу ні в якому разі не повинен бути порушений.

Проведення підготовчих робіт перед монтажем газового котла

Перш ніж перейти до монтажу опалювального котла на газу, необхідно отримати документальний дозвіл, а також провести ряд підготовчих робіт.

Перед затвердженням проекту на монтаж газового обладнання, потрібно узгодити всі технічні умови з відповідними органами газової служби. Найчастіше усіма розробками проектів по монтажу газових котлів займаються спеціальні служби або інститути, які мають відповідну ліцензію на здійснення подібного роду діяльності.

Після монтажу газового котла, необхідно обов’язково отримати висновок від представника газової організації про те, що газовий котел підключений за всіма нормами і правилами, і працює стабільно. Тільки після отримання висновку кваліфікованих спеціалістів, газовим котлом можна починати користуватися.
Опалювальну систему обов’язково слід спресувати до Р = 1,8 бар, а всі з’єднання повинні бути повністю герметичними.

Перш ніж проводити монтажні роботи по установці газового котла, необхідно подбати про те, щоб обов’язково був встановлений стабілізатор напруги і безперебійник.
У воду в системі опалення ні в якому разі не повинен потрапляти антифриз, інакше це спричинить витік газу і пошкоджень прокладок ущільнювачів.
Котельня для газового котла може розташовуватися на будь-якому поверсі будинку, включаючи цокольний поверх, підвальне приміщення і горище. Винятком є ​​житлові кімнати, туалет і ванна кімната – в них облаштовувати місце під котельню не рекомендується. Обов’язково подбайте про те, щоб приміщення, в якому буде розташована котельня, і сам газовий котел відповідали всім нормам і правилам пожежної безпеки.

Для розрахунку обсягу приміщення під монтаж газового котла, необхідно врахувати загальну теплову потужність як самого агрегату, так і водонагрівачів – проточних і ємнісних.

Зверніть увагу, що в техпаспорті на газовий котел приміщення, в якому працює газовий котел повинно іменуватися як котельня або ж топкова.

Однак, існують і винятки: для котлів з камерою згоряння закритого типу розміри топкової можуть бути будь-якого розміру і не є нормованими. Крім цього, для такого типу котлів не обов’язкова наявність в приміщенні віконного отвору.

Для інших же типів наявність надійної вентиляції обов’язкова. По-перше, повітря необхідне для того, щоб прогоріло не менше 2,5 л. газу на годину, від цього залежить потужність котла.
По-друге, якщо подається недостатньо повітря то газ згоряє не повністю і утворює шкідливу для здоров’я речовину, при вдиханні якої протягом 15 хвилин настає летальний результат.

Вимоги до стін в приміщенні для установки газового котла:

  ■ Відстань між котлом і стіною повинна бути не менше 10 см;
  ■ Стіни в приміщенні, яке призначене для монтажу газового опалювального котла повинно бути не з легкозаймистого матеріалу;
  ■ В разі якщо матеріал, з якого виготовленні стіни в приміщенні, відноситься до категорії легкозаймистих, то допускається монтаж спеціального пласта із захисного матеріалу.

Як встановити газовий котел в будинку: обов’язкові вимоги до монтажу

  ⚫ Приміщення, в якому буде встановлено газовий котел має мати загальну квадратуру не менше 4 м, а висота стель повинна бути мінімум 2,5 м;
  ⚫ Дверний отвір в приміщенні, призначеному для установки котла, повинен бути не менше 80 см;
  ⚫ Наявність вікон в приміщенні, де встановлений газовий котел обов’язкова. Розміри і кількість вікон залежать від квадратури приміщення – на 10 кв.м має припадати не менше 0,3 кв.м вікна.
  ⚫ У приміщенні обов’язково повинна бути забезпечена надійна система вентиляції, оскільки для горіння газу необхідний постійний приплив повітря. Розрахувати, який має бути отвір для подачі кисню нескладно: на 1 кВт потужності приладу повинно приходити не менше 8 кв.см ширини вихідного отвору.
  ⚫ Всі газопровідні труби повинні бути виключно металевими, використання інших матеріалів допускається лише для підключення споживачів.
  ⚫ Діаметр димохідної труби повинен залежати від потужності опалювального котла: для котлів потужністю 30 кВт, перетин димохідної труби становить 13 см, а при номінальній потужності агрегату в 40 кВт, діаметр труби складе 17 см.
  ⚫ Розміри димохідної труби повинні бути не менше розмірів отвору, за допомогою якого вона з’єднується з котлом.
  ⚫ Частина димоходу, яка знаходиться зовні, повинна підніматися над дахом як мінімум на 50 см.
  ⚫ На випадок витоку газу, в приміщенні для опалювального котла повинен бути встановлений аналізатор газу, а також клапан для зупинки подачі газу.
  ⚫ На всіх пристроях повинні бути встановлені лічильники для контролю витрат палива.
  ⚫ Вентиляційна система повинна бути встановлена ​​у верхній частині приміщення.
  ⚫ Місце монтажу опалювального обладнання залежить від кількості квартир в будинку: якщо будинок – одноквартирний, то обладнання встановлюється в підвалі, якщо ж монтаж буде проведений в багатоповерховому будинку з великою кількістю квартир, то установка обладнання в підвальному приміщенні суворо заборонено.
  ⚫ Система подачі електрики опалювального газового котла обов’язково повинна мати струмову ізоляцію і теплоізоляцію.×