Як правильно зробити індивідуальне опалення

Для багатьох мешканців приватних або заміських будинків питання індивідуального опалення завжди було хвилюючим. Особливо таке питання є актуальним для тих, хто живе в суворих кліматичних умовах. Традиційні печі зможуть обігріти будинок невеликої площі, а центральне опалення неможливо підключити до приватного будинку. Автономне опалення в приватному будинку буде найбільш вдалим рішенням для створення комфортного і відповідного мікроклімату.

Крім того, такі системи досить прості в установці, тому можна зробити своїми руками, однак, не без перевірки фахівцями.

Види автономного опалення
Системи автономного опалення можна розділити на 3 основних види:

1)Tрадиційна опалювальна система.
Рідкий теплоносій гріється в котлі і далі за допомогою циркуляції він поширюється по батареях і трубах.

2) Повітряна опалювальна система.
Головним теплоносієм в такій системі є повітря. Воно нагрівається і після цього за допомогою повітропроводів потрапляє в приміщення.

3) Пряме електричне опалення. В цьому випадку теплоносій повністю відсутній, а в ролі нагрівальних елементів служать електричні конвектори, інфрачервоні прилади й інші пристрої. Всі ці випромінювачі поширюють тепло, яке виробляється за допомогою електроенергії.

Зазвичай, якщо мова йде про автономне опалення, першою системою, що приходить на думку, є традиційна. Така система опалення користується найбільшою популярністю, хоча в багатьох країнах інші дві системи можуть становити здорову конкуренцію традиційній опалювальній.

Принцип традиційної системи полягає в тому, що тепло акумулюється методом природної та примусової циркуляції теплоносія.

Традиційні автономні системи опалення включають в себе наступні компоненти:

  • Трубопроводи
  • Прилади для нагрівання
  • Арматура запірного типу
Особливості традиційної системи автономного опалення

Особливості традиційної системи автономного опалення

У подібній системі опалення головним ресурсом тепла є котел. Такий компонент опалювальної системи може працювати на різних видах палива. За допомогою котла можна розігріти теплоносій, найчастіше – це проста вода, яка потім надходить до радіаторів по трубах. Проходячи через радіатор опалення, теплоносій втрачає деяку частину тепла, після чого знову повертається в котел і нагрівається заново.

Якщо ви відразу вирішили встановити автономні опалювальні системи ще до того, як почалося будівництво будинку, то майбутню систему необхідно переглянути ще під час складання будівельного проекту. Якщо цього не зробити вчасно, то в новому будинку потрібно буде прокладати труби для опалення, а для цього доведеться зробити нові отвори в стінах будинку. У разі, якщо Ви захочете встановити котел підлогового типу, то і зовсім доведеться шукати окреме приміщення для котла. Проте, якщо таке приміщення для котла неможливо знайти, то його можна встановити у ванній кімнаті або на кухні.

Схема автономного опалення може включати як один, так і два контури. Одноконтурна система може застосовуватися строго для опалення, а ось за допомогою двоконтурної системи можна організувати і постачання гарячої води !

Двоконтурні котли можна поєднати і з такими елементами, як циркуляційний насос і розширювальний бачок. Такий варіант найкраще підійде для приватних будинків із загальною площею не менше ніж 250 кв.м. Максимальна потужність котла повинна бути не більше, ніж 30 кВт.

Якщо площа будинку досить велика, то краще за все встановити потужний котел одноконтурного типу. Якщо схема підключення включає ще й організацію гарячого водопостачання, то необхідно використовувати таке обладнання, як ємнісні бойлери або теплообмінники пластинчастого типу.

Вибір котла для опалювальної системи

Найголовнішим критерієм при виборі котла, безсумнівно, є розмір загальної площі будинку. На потужність котла можуть значно вплинути і такі фактори, як:

  • герметичність вікон і дверей
  • погодні умови
  • рівень теплозахисту

При виборі котла також необхідно врахувати, скільки коштує автономне опалення – тобто, енергетичні ресурси, і наскільки вони доступні. Якщо є можливість, то опалювальну систему потрібно підключити до джерела газу. У разі якщо газова мережа недоступна, то котел потрібно вибирати такий, який буде працювати на твердому або на рідкому виді палива.

Електричні котли, хоча і не користуються широкою популярністю, проте під час їхньої роботи не виділяються продукти горіння. Котли, що працюють на твердому виді палива, також не користуються великою популярністю. Це можна пояснити тим, що господарів приватних будинків лякають їх експлуатаційні умови і те, що тверде паливо потрібно десь зберігати.

Буває і таке, що можливо встановити тільки котел, що працює на твердому паливі. Існують деякі рекомендації, які допоможуть мінімізувати недоліки такого типу опалювальної системи.

Встановивши додаткове обладнання, можна знизити кількість опалювальних грубок в два рази. Ще одним способом буде використання теплових акумуляторів, які можуть забезпечити комфортний опалювальний режим на весь сезон.

Найбільшою популярністю користуються газові котли !

За допомогою таких котлів можна найбільш вдало організувати монтаж індивідуального опалення. Такі котли можуть бути по типу одноконтурні або двоконтурні. Якщо установка автономного опалення планує використовувати котел, що працює на рідкому виді палива, то необхідно попередньо знайти місце для його зберігання. Найкраще цистерну з паливом розмістити якомога ближче до котельні, щоб відстань не була занадто великою.

Головним компонентом газового або дизельного котла є пальник. Такий елемент може бути атмосферним або вентиляторним.

Горілка газового котла | Автономне опалення
Правила експлуатації котла

Атмосферний пальник зазвичай входить в базову комплектацію котла.

Вентиляторний пальник складається з вентилятора, який створює потік повітря. Головними мінусами такого пальника є висока вартість і шуми, які видаються під час роботи котла.

Правила експлуатації котла

Якщо котел – відкритого типу, то його необхідно встановити на підлогу, покриту вогнестійким матеріалом. У разі, якщо приміщення, в якому розміщена котельня, має невелику площу, то необхідно забезпечити додаткову вентиляційну систему. Димохід повинен забезпечити необхідну тягу, яка потрібна для нормального горіння, тому про його облаштування потрібно подбати заздалегідь.

Встановивши спеціальний стабілізатор, можна не турбуватися про те, що тяга буде не на належному рівні.

Електричне опалення

Такий вид автономного опалення є найбільш безпечним і екологічно чистим. Переваги цього типу опалювальної системи полягають у тому, що по ціновій категорії, обслуговуванню і простоті в експлуатації вона може скласти здорову конкуренцію газовому типу опалення.

Таке надійне автономне опалення Ви можете придбати у нашому інтернет-магазині “Флюгер Пласт”, або завітайте до нас у Львові.

Устаткування, яке використовується для такого виду опалення, можна розділити на 4 різновиди:

  • Обігрівачі на стелю інфрачервоного типу
  • Електричні конвектори настінного типу
  • Кабельні та плівкові системи для підігріву підлоги або стелі
  • Термостати регулюючого типу і різні програмовані пристрої

Головний мінус такої опалювальної системи – відсутність можливості організації гарячого водопостачання.

Як підключити індивідуальне опалення у Львові×