Електричний водонагрівач. Для чого він потрібний?

Kospel KDH

Що собою являє електричний водонагрівач?

Електричний водонагрівач – це компактний прилад, який дає змогу збільшити температуру води перед її подачею в кран. Водонагрівачі, які працюють від електрики набули великої популярності завдяки простоті в управлінні та монтажу.
Електричні водонагрівачі в більшості випадків є резервними джерелами для забезпечення гарячої води в будинку, хоча, за відсутності централізованої подачі або газу, наприклад,
в заміському будинку або на дачі, вони можуть бути і єдиним можливим варіантом для системи гарячого водопостачання. В цьому випадку нерідко постає питання про те, який водонагрівач виявиться кращим: проточний або накопичувальний, і як визначити більш економний спосіб для нагріву води, з урахуванням того, що вартість електроенергії має постійну динаміку зростання.

Який принцип роботи має електричний водонагрівач?

Принцип роботи електричних водонагрівачів аналогічний примітивному кип’ятильнику: металевий ТЕН (трубчастий електронагрівник) нагрівається і підвищує температуру навколишньої рідини. Основною перевагою бойлерів є доступність енергоносія: не кожен приватний будинок і квартира мають підключення до газової труби, натомість електрика є майже скрізь. Крім цього, для установки електроводонагрівача не потрібне залучення ліцензованих фахівців, а також монтаж димаря.

Який електричний водонагрівач підходить саме вам?

Незважаючи на те, що обидва види нагрівачів використовують для роботи електрику і застосовуються з однієї і тієї ж метою – для нагріву води, вони є принципово різними приладами, що відрізняються як конструктивно, так і функціонально. Тому, щоб вирішити який слід купити проточний або накопичувальний водонагрівач, потрібно порівнювати їх саме за цими критеріями. Але слід зауважити, що, так як ці два види нагрівачів представлені на ринку у великій різноманітності і виробники постійно вдосконалюють свої вироби, споживчий попит не однозначний і визначається, перш за все, експлуатаційними характеристиками, які з урахуванням особливостей застосування також слід враховувати.

Зовнішня відмінність між приладами – їх розміри: накопичувальні більш громіздкі і представлені ємністю певного обсягу, а проточні складаються з корпусу і нагрівального елементу, через який проходить вода, тому він компактний. Виходячи з цього критерію, знайти місце для установки легше для другого, що особливо цінується власниками міських квартир, якщо необхідно забезпечити гаряче водопостачання в період літніх відключень.
Але не все так просто. Далі слід звернути увагу на таку технічну характеристику, як потужність приладу. У бойлерів в середньому (в залежності від обсягу бака, моделі і т.д.) вона становить від 1-1,2 кВт до 3 кВт. Прилади з більшою потужністю, як правило, досить рідкісні на ринку і представлені в основному моделями від 200-250 л і більше. У проточних нагрівачів розбіг по потужності більший і знаходиться в межах від 4 кВт до 27 кВт. Прилади з потужністю менше 4 кВт можна розглядати виключно як «дачний варіант», так як вода навіть влітку рідко сягатиме 35 °C.
У зв’язку з тим, що потужність проточних нагрівачів досить велика, в міських квартирах проблематично встановити прилад, у якого цей показник перевищує 6-10 кВт (залежно від стану проводки). Більш потужні моделі можна розглядати тільки власникам квартир, розташованих в нових будинках з електроплитами – в цьому випадку є трифазна напруга, до якої обов’язково повинні підключатися установки з потужністю від 12 кВт. Але навіть монтаж малопотужної моделі обов’язково проводиться до окремого кабелю і з установкою пристрою захисного відключення. Для власників дач правила ті ж, тому вибираючи такий прилад для нагріву води, слід враховувати цей фактор.

Що потрібно знати перед тим як купити електричний водонагрівач?

Вибираючи, який електричний водонагрівач кращий проточний або накопичувальний слід враховувати і те, що перший можна підключати тільки до однієї точки водорозбору. У тому випадку якщо потрібно забезпечити гарячою водою одночасно дві точки і більше в будинку, то доведеться встановлювати для кожної свій нагрівач. Хоча можна вибрати і інший варіант – купити напірний апарат. Але його ціна значно вище, а крім того потрібне забезпечення постійного тиску в системі водопостачання не менше 6 атм. За потужністю такі прилади не можуть бути менше 18-20 кВт, так як одночасно вони повинні забезпечувати нагрівання води в великих обсягах. Позитивним моментом є те, що регулювання здійснюється безпосередньо в змішувачі, а не зміною інтенсивності потоку води, як в безнапірних моделях.
×