Як правильно зробити індивідуальне опалення

Для багатьох мешканців приватних або заміських будинків питання індивідуального опалення завжди було хвилюючим. Особливо таке питання є актуальним для тих, хто живе в суворих кліматичних умовах. Традиційні печі зможуть обігріти будинок невеликої площі, а центральне опалення неможливо підключити до приватного будинку. Автономне опалення в приватному будинку буде найбільш вдалим рішенням для створення комфортного і відповідного мікроклімату.

Крім того, такі системи досить прості в установці, тому можна зробити своїми руками, однак, не без перевірки фахівцями.

Види автономного опалення
Системи автономного опалення можна розділити на 3 основних види:

1)Tрадиційна опалювальна система.
Рідкий теплоносій гріється в котлі і далі за допомогою циркуляції він поширюється по батареях і трубах.

2) Повітряна опалювальна система.
Головним теплоносієм в такій системі є повітря. Воно нагрівається і після цього за допомогою повітропроводів потрапляє в приміщення.

3) Пряме електричне опалення. В цьому випадку теплоносій повністю відсутній, а в ролі нагрівальних елементів служать електричні конвектори, інфрачервоні прилади й інші пристрої. Всі ці випромінювачі поширюють тепло, яке виробляється за допомогою електроенергії.

Зазвичай, якщо мова йде про автономне опалення, першою системою, що приходить на думку, є традиційна. Така система опалення користується найбільшою популярністю, хоча в багатьох країнах інші дві системи можуть становити здорову конкуренцію традиційній опалювальній.

Принцип традиційної системи полягає в тому, що тепло акумулюється методом природної та примусової циркуляції теплоносія.

Традиційні автономні системи опалення включають в себе наступні компоненти:

 • Трубопроводи
 • Прилади для нагрівання
 • Арматура запірного типу
Особливості традиційної системи автономного опалення

Особливості традиційної системи автономного опалення

У подібній системі опалення головним ресурсом тепла є котел. Такий компонент опалювальної системи може працювати на різних видах палива. За допомогою котла можна розігріти теплоносій, найчастіше – це проста вода, яка потім надходить до радіаторів по трубах. Проходячи через радіатор опалення, теплоносій втрачає деяку частину тепла, після чого знову повертається в котел і нагрівається заново.

Якщо ви відразу вирішили встановити автономні опалювальні системи ще до того, як почалося будівництво будинку, то майбутню систему необхідно переглянути ще під час складання будівельного проекту. Якщо цього не зробити вчасно, то в новому будинку потрібно буде прокладати труби для опалення, а для цього доведеться зробити нові отвори в стінах будинку. У разі, якщо Ви захочете встановити котел підлогового типу, то і зовсім доведеться шукати окреме приміщення для котла. Проте, якщо таке приміщення для котла неможливо знайти, то його можна встановити у ванній кімнаті або на кухні.

Схема автономного опалення може включати як один, так і два контури. Одноконтурна система може застосовуватися строго для опалення, а ось за допомогою двоконтурної системи можна організувати і постачання гарячої води !

Двоконтурні котли можна поєднати і з такими елементами, як циркуляційний насос і розширювальний бачок. Такий варіант найкраще підійде для приватних будинків із загальною площею не менше ніж 250 кв.м. Максимальна потужність котла повинна бути не більше, ніж 30 кВт.

Якщо площа будинку досить велика, то краще за все встановити потужний котел одноконтурного типу. Якщо схема підключення включає ще й організацію гарячого водопостачання, то необхідно використовувати таке обладнання, як ємнісні бойлери або теплообмінники пластинчастого типу.

Вибір котла для опалювальної системи

Найголовнішим критерієм при виборі котла, безсумнівно, є розмір загальної площі будинку. На потужність котла можуть значно вплинути і такі фактори, як:

 • герметичність вікон і дверей
 • погодні умови
 • рівень теплозахисту

При виборі котла також необхідно врахувати, скільки коштує автономне опалення – тобто, енергетичні ресурси, і наскільки вони доступні. Якщо є можливість, то опалювальну систему потрібно підключити до джерела газу. У разі якщо газова мережа недоступна, то котел потрібно вибирати такий, який буде працювати на твердому або на рідкому виді палива.

Електричні котли, хоча і не користуються широкою популярністю, проте під час їхньої роботи не виділяються продукти горіння. Котли, що працюють на твердому виді палива, також не користуються великою популярністю. Це можна пояснити тим, що господарів приватних будинків лякають їх експлуатаційні умови і те, що тверде паливо потрібно десь зберігати.

Буває і таке, що можливо встановити тільки котел, що працює на твердому паливі. Існують деякі рекомендації, які допоможуть мінімізувати недоліки такого типу опалювальної системи.

Встановивши додаткове обладнання, можна знизити кількість опалювальних грубок в два рази. Ще одним способом буде використання теплових акумуляторів, які можуть забезпечити комфортний опалювальний режим на весь сезон.

Найбільшою популярністю користуються газові котли !

За допомогою таких котлів можна найбільш вдало організувати монтаж індивідуального опалення. Такі котли можуть бути по типу одноконтурні або двоконтурні. Якщо установка автономного опалення планує використовувати котел, що працює на рідкому виді палива, то необхідно попередньо знайти місце для його зберігання. Найкраще цистерну з паливом розмістити якомога ближче до котельні, щоб відстань не була занадто великою.

Головним компонентом газового або дизельного котла є пальник. Такий елемент може бути атмосферним або вентиляторним.

Горілка газового котла | Автономне опалення
Правила експлуатації котла

Атмосферний пальник зазвичай входить в базову комплектацію котла.

Вентиляторний пальник складається з вентилятора, який створює потік повітря. Головними мінусами такого пальника є висока вартість і шуми, які видаються під час роботи котла.

Правила експлуатації котла

Якщо котел – відкритого типу, то його необхідно встановити на підлогу, покриту вогнестійким матеріалом. У разі, якщо приміщення, в якому розміщена котельня, має невелику площу, то необхідно забезпечити додаткову вентиляційну систему. Димохід повинен забезпечити необхідну тягу, яка потрібна для нормального горіння, тому про його облаштування потрібно подбати заздалегідь.

Встановивши спеціальний стабілізатор, можна не турбуватися про те, що тяга буде не на належному рівні.

Електричне опалення

Такий вид автономного опалення є найбільш безпечним і екологічно чистим. Переваги цього типу опалювальної системи полягають у тому, що по ціновій категорії, обслуговуванню і простоті в експлуатації вона може скласти здорову конкуренцію газовому типу опалення.

Таке надійне автономне опалення Ви можете придбати у нашому інтернет-магазині “Флюгер Пласт”, або завітайте до нас у Львові.

Устаткування, яке використовується для такого виду опалення, можна розділити на 4 різновиди:

 • Обігрівачі на стелю інфрачервоного типу
 • Електричні конвектори настінного типу
 • Кабельні та плівкові системи для підігріву підлоги або стелі
 • Термостати регулюючого типу і різні програмовані пристрої

Головний мінус такої опалювальної системи – відсутність можливості організації гарячого водопостачання.

Як підключити індивідуальне опалення у Львові

Як сховати ГАЗОВИЙ КОТЕЛ НА КУХНІ?

Як сховати ГАЗОВИЙ КОТЕЛ

Газовий котел в квартирі на кухні вже став просто необхідністю, якою користуються все більше і більше людей.

Особливості обладнання газових котлів

Газовий котел – це обладнання, яке призначене для безперебійного постачання гарячої води в будь-яку пору року. Однак, у споживачів виникають питання, як заховати газовий котел і грамотно розмістити таку техніку, що б до неї був вільний доступ, а функціонал агрегату залишався безпечним.

Виробники опалювального обладнання подбали про те, як буде виглядати газовий котел на кухні. Більшість сучасних газових котлів мають компактні, невеликі розміри і не відрізняються своїм дизайном від вбудованої побутової техніки. Моделі газових котлів виконані не тільки в класичному білому кольорі, але і багато випускаються в різних колірних відтінках – чорний, металевий під хром і оригінально прикрашені розписом варіанти. У тому випадку, якщо Ви побажаєте все ж приховати цю установку, для цього існує кілька способів.

Способи компактного розміщення котлів на кухні

Одним з рішень такого завдання є монтаж газового котла в настінну шафу. Таким чином, колонка буде повністю прихована з поля зору і не буде виділятися на тлі загального інтер’єру кухні. При виборі цього способу слід дотримуватися правильної конструкції і пропорції шафи. Для природної вентиляції і вільного доступу до обладнання, необхідно, щоб відстань між панеллю агрегату і стінкою шафи становила як мінімум 5 см. У шафці повинна бути відсутня задня стінка і верхня частина, це забезпечить нормальну циркуляцію повітря і не призведе до аварійних ситуацій.

До ще одного популярного способу розміщення котла відноситься установка його в ніші між кухонними меблями. Такий метод практично не відрізняється від попереднього, і також слід дотримуватись правил безпеки. Елементи меблів потрібно обробити негорючими матеріалами.

Залежно від стилю і інтер’єру кухні можна застосувати будь-який метод декорування газового котла, головне, щоб це не викликало ніяких проблем з експлуатацією обраного обладнання та його роботою.

Як сховати ГАЗОВИЙ КОТЕЛ

Ціна на газові котли: співвідношення ціна та якість

Ви шукаєте сучасний котел з оптимальним співвідношенням ціни, якості та технічних показників?

Зайшовши в магазин, де продаються газові котли, можна розгубитися: таке різноманіття цін і широкий вибір. Але як зробити правильний вибір? Про це мова піде далі.

Ціна на газові котли: співвідношення ціна та якість

(більше…)

Як правильно чистити газовий котел?

Обслуговування газових котлів є запорукою їх правильної і довговічної роботи. Сервісне обслуговування повинно проводитися не рідше, ніж 1 раз на рік фахівцем авторизованого сервісного центру. Будь-яке втручання кінцевого споживача в конструкцію котла неприпустиме і є приводом для відмови в продовженні гарантійного терміну.

Як правильно чистити газовий котел

(більше…)

Газові котли і транспортування газових котлів

Газові котли закордонного виробництва, як правило, поставляються в картонних коробках и не бояться транспортування. КОЖЕН котел щільно упакований в коробку, заповнену відповідним захисним матеріалом (наприклад, пінопластом), який мінімізує пошкодження товару під час його перевезення.

На поверхні коробки вказана вся необхідна інформація, яка допомагає транспортним компаніям правильно переміщати газові котли.

Газові котли і транспортування газових котлів

(більше…)

Що таке конвекторне опалення?

Проблема опалення власного будинку досить актуальна для жителів нашої країни. Адже під час зими без опалення в будинку, м’яко кажучи, буде некомфортно. Тому більшість господарів будинків та квартир намагаються створити максимально якісну опалювальну систему. У більшості випадків в якості основного джерела опалення використовується конвекторне опалення або як його прийнято називати – конвекторний обігрівач.

Конвектор має досить товсту трубу всередині, по якій переміщується нагріта вода. Ця труба покрита великою кількість пластин, які нагріваються за допомогою теплоносія, після чого поступово віддають тепло в приміщення. Протягом багатьох років конвекторне опалення вважалося не найвдалішим рішенням для обігріву приміщень. Найчастіше, в старих багатоповерхових будинках батареї які використовувались для такого типу опалення, були зовсім холодними або нагрівалися лише трохи. Саме в той час і стали популярні конвектори, в порівнянні з чавунними батареями вони набагато ефективніші. Сьогодні, принцип дії конвекторних обігрівачів дещо змінився. Давайте розглянемо це детальніше.

конвекторне опалення

(більше…)

Як правильно зробити індивідуальне опалення

Для багатьох мешканців приватних або заміських будинків питання індивідуального опалення завжди було хвилюючим. Особливо таке питання є актуальним для тих, хто живе в суворих кліматичних умовах. Традиційні печі зможуть обігріти будинок невеликої площі, а центральне опалення неможливо підключити до приватного будинку. Автономне опалення в приватному будинку буде найбільш вдалим рішенням для створення комфортного і відповідного мікроклімату.

(більше…)

Системи опалення приватного будинку

Системи опалення приватного будинку

Системи опалення приватного будинку, які існують на сьогоднішній момент, в основному пов’язані з використанням природного газу, твердого палива (дрова або вугілля) та рідше електроенергії. Підігрів води в таких системах водяного опалення, (крім електричних) відбувається за рахунок спалення енергоносіїв. При цьому в навколишнє середовище здійснюється викид двоокису вуглецю та інших продуктів горіння. Проте, є одна властивість, спільна для всіх подібних систем опалення – це їх неекономічність та енергозалежність.

(більше…)

12 ключових порад при виборі якісного котла

Ключові поради в процесі: як купити котел

12 ключових порад при виборі якісного котла

Купити котел: як вибрати твердопаливний котел. Поради фахівця

Сучасний ринок опалювальних систем пропонує величезну кількість найрізноманітніших котлів як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Але як зробити правильний вибір, купити котел який підійде під потреби і не допустити серйозної помилки? Як вибрати котел, щоб не прорахуватися з його вартістю?

Деякі вважають за краще довірити вибір котла фахівцям, які виконують розрахунки і монтаж опалювальної системи. Вони знають, на що потрібно звернути увагу при виборі самого котла, а також його аксесуарів, додаткових елементів і комплектуючих. Але у виборі економного і продуктивного котла можна цілком самостійно розібратися та орієнтуватися.

Основними системами забезпечення життєдіяльності будинку є:

Причому саме останній пункт впливає на комфорт і затишок в домі, а також на кількість витрачених коштів в опалювальний сезон на його утримання.

Котли від компанії “Wolf”. Як правильно обрати газовий котел?

Відмінні характеристики газових котлів Wolf

  Газові котли від компанії Wolf мають декілька властивостей, які відрізняють їх від продукції конкурентів:

 • високий ККД.
  Продукція Wolf має ККД на рівні 92-95%, що є досить високим показником
 • зниження втрати тепла.
  За рахунок відмінної теплоізоляції, вся енергія виробу йде на те, щоб обігріти приміщення, а не теплоносій. Виробник зазначає, що газовий котел втрачає 0,2 – 0,7% тепла, при цьому чавунні агрегати мають значно вищий результат, що знижує їх енергоефективність
 • опір топкової камери знаходиться на оптимальному рівні.
  Це призводить до значного поліпшення роботи теплоносія, хоча не можна забувати, що особливе значення відіграє геометрія котла, правильність проведення розрахунків×